Wersje językowe

 
 
 

Twoja biżuteria stworzona zostanie z miłością do rzemiosła w słonecznej warszawskiej pracowni :)

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

 

Kupując biżuterię online zastanawiasz się, jak dobrze dobrać rozmiar pierścionka lub obrączki?
 
 
Wygoda noszenia biżuterii zależy od rozmiaru palca oraz od jego indywidualnego kształtu. Nie jesteśmy symetryczne – Twój palec serdeczny lewej dłoni będzie miał zapewne inny rozmiar, niż serdeczny dłoni prawej. Najlepiej więc mierzyć dokładnie ten palec, na którym będziesz nosić dany pierścionek, lub dobierać biżuterię o uniwersalnym pięknie, która sprawdzi się świetnie noszona na różnych palcach.
 
 
Warto także zwrócić uwagę na moment, kiedy zdejmujesz miarę – latem dłonie mają skłonność do lekkiego puchnięcia, zimą palce są natomiast szczuplejsze. Znaczenie może mieć także dzień cyklu i to, czy Twój organizm zatrzymuje wtedy więcej wody, niż zazwyczaj.
 
 
Na wygodę noszenia biżuterii wpływa także indywidualna budowa dłoni i palców – przy szerszych kostkach obrączka pierścionka może być delikatnie luźna. Jest to zjawisko normalne – biżuteria powinna wszystkim bez wysiłku przechodzić przez kostkę.
 
Z pomocą przy dobieraniu biżuterii przychodzi także przemyślany przeze mnie design biżuterii: pierścionki i sygnety projektuję zwracając szczególną uwagę na wygodę ich noszenia. Wiele uwagi poświęcam miękkiemu wykończeniu, które ułatwia ich zakładanie. Dzięki wyoblonym od środka obrączkom, zakładanie pierścionków z naszej pracowni jest wyjątkowo przyjemne - każdy palec czuje się delikatnie otulony szlachetnym kruszcem.
 
 
Rozmiar palców zapewnie będzie się u Ciebie zmieniał z biegiem lat. Zadbaj wtedy o to, by dostosować obrączkę pierścionka do nowego rozmiaru –nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim dla prawidłowego krążenia i wygody.
 
 
 
 
W pracy jubilera posługuję się klasycznymi rozmiarami jubilerskimi oraz wewnętrzną średnicą pierścionka. Pierścionek nie może nas uciskać (powodować problemów przy zdejmowaniu), ani nie powinien spadać.
 
 
Najlepiej jest mierzyć dokładnie ten palec, na którym będziesz nosić dany pierścionek lub obrączkę, nakładając na niego specjalną obrączkę miarową i sprawdzając, czy nie jest ona zbyt ciasna lub zbyt luźna.
 
 
Możesz także zmierzyć swoje dotychczasowe pierścionki nakładając je na miarkę jubilerską - obsługa sklepu pomoże Ci w określeniu noszonego przez Ciebie rozmiaru.
 
 
Oba ze współpracujących z DOBRO Jewellery warszawskich butików posiadają obrączki miarowe, które umożliwią Ci wybór odpowiedniego rozmiaru. Ich adresy znajdziesz w tutaj
 

Możesz też zmierzyć wewnętrzną średnicę pierścionków, które nosisz samodzielnie. Użyj do tego dokładnej suwmiarki, zwykle dostępnej w sieciach budowlanych.

 

Poniżej klasyczna tabela jubilerskich rozmiarów, którą się posługuję:

 

Rozmiar 4 - średnica wewnętrzna: 14,00mm

Rozmiar 5 - średnica wewnętrzna: 14,30mm

Rozmiar 6 - średnica wewnętrzna 14,60mm

Rozmiar 7 - średnica wewnętrzna 15,00mm

Rozmiar 8 - średnica wewnętrzna 15,30mm

Rozmiar 9 - średnica wewnętrzna 15,60mm

Rozmiar 10 - średnica wewnętrzna 15,90mm

Rozmiar 11 - średnica wewnętrzna 16,20mm

Rozmiar 12 - średnica wewnętrzna 16,60mm

Rozmiar 13 - średnica wewnętrzna 16,90mm

Rozmiar 14 - średnica wewnętrzna 17,20mm

Rozmiar 15 - średnica wewnętrzna 17,50mm

Rozmiar 16 - średnica wewnętrzna 17,80mm

Rozmiar 17 - średnica wewnętrzna 18,20mm

Rozmiar 18 - średnica wewnętrzna 18,50mm

Rozmiar 19 - średnica wewnętrzna 18,80mm

Rozmiar 20 - średnica wewnętrzna 19,20mm

 

Przyjemnego noszenia!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl