Wersje językowe

 
 
 

Twoja biżuteria stworzona zostanie z miłością do rzemiosła w słonecznej warszawskiej pracowni :)

Jak dbać o DOBRO

Srebro to kruszec szlachetny, z natury miękki, a więc wrażliwy na uszkodzenia (zarysowania, obtłuczenia), nasze projekty cechują się bardzo dużą, wypolerowaną powierzchnią - aby zachować piękno wysokiego poleru biżuterii, należy obchodzić się z biżuterią delikatnie. Konieczne jest więc zdejmowanie biżuterii przed wszelkimi czynnościami czy pracami domowymi, które mogłyby narazić ją na uszkodzenie czy porysowanie. 

 

Przechowując biżuterię pamiętaj, że srebro jest metalem delikatnym i skorym do porysowań – dlatego tez tak ważne jest, by przechowywać każdą sztukę biżuterii osobno, nie wrzucać jej razem z innymi, do jednego woreczka. Idealnie sprawdzi się w tej roli pojemna szkatułka,  której każda sztuka biżuterii znajdzie swoje osobne miejsce. 

 

Będziesz mogła cieszyć się pięknem srebrnej i pozłacanej biżuterii przez wiele lat, jeśli otoczysz ją czułą opieką i zadbasz o nią należycie. By tak się stało, należy zapobiegać kontaktowi biżuterii z wodą, a więc zdejmować ją przed myciem rąk, kąpielą czy basenem.

 

Należy również unikać kontaktu biżuterii z kosmetykami, także tymi na bazie alkoholu, a więc zakładać biżuterię jako ostatni element stylizacji - dopiero po spryskaniu się perfumami oraz zakładać na ciało już nakremowane, po całkowitym wchłonięciu się balsamu. 


Z czasem biżuteria srebrna ciemnieje, czasami pojawiają się na niej ciemniejsze "piegi", są to zjawiska naturalne. Przyczyną ciemnienia jest reakcja tego szlachetnego metalu na m.in. wilgoć, chemikalia, czy alkohol zawarty w perfumach, lub reakcja srebra z pozłotą. Aby opóźnić ten proces, możesz umieścić w pudełeczku z biżuterią pochłaniacz wilgoci (użyj saszetek oznaczonych „Silica Gel” - wchłaniają one wilgoć z powietrza). 

 

Do odświeżenia pierwotnego blasku biżuterii polecamy stosować wyłącznie produkty specjalistyczne  (na rynku dostępne są specjalistyczne produkty dedykowane osobno do pielęgnacji biżuterii srebrnej, osobno do złotej/złoconej, jako najbardziej przez nas sprawdzone polecamy preparaty w płynie i jednorazowe ściereczki marki Coinnoisseurs).

 

Próby pielęgnacji biżuterii tzw. domowymi sposobami mogą ją niestety porysować. Biżuterii DOBRO nie myj więc domowymi detergentami ani nie trzyj ściereczkami czy szczoteczkami innymi, niż te specjalnego przeznaczenia. Wszystko to może prowadzić do zniszczenia i zarysowania złotej powłoki, oraz uszkodzenia wypolerowanego srebra. Do szybkiego odświeżenia biżuterii możesz użyć także czystej i suchej ściereczki z wysokiej jakości bawełny. Wystarczy, że delikatnie ją przetrzesz a wierzchnia powłoka nalotu powinna zniknąć.

 

Złota powłoka w trakcie codziennego użytkowania i w kontakcie ze skórą (a szczególnie skórą nakremowaną, lekko spoconą itd.) z czasem może ulegać z czasem wytarciu. Jest to proces naturalny, któremu nie sposób zapobiec. Biżuteria złocona może również z czasem ciemnieć - jest to efekt procesu chemicznego, w którym złota powłoka wchodzi w reakcję z innymi metalami czy związkami chemicznymi znajdującymi się w powietrzu.

 

Na pewno pomoże przechowywanie biżuterii oddzielnie, w osobnym pudełeczku. Przedłużyć piękno pozłacanych przedmiotów może również specjalna ściereczka do czyszczenia złotej biżuterii – gdy będziesz chciała nadać złotej powłoce pierwotny blask, delikatnie ją przetrzyj. Pamiętaj jednak, że ściereczka nasączona jest specjalnym preparatem i ma właściwości ścierające, stąd ta pielęgnacja powinna być czuła i delikatna - tak, aby nie zetrzeć złotej powłoki, a jedynie ją wypolerować.

 

Piękno biżuterii nie jest wieczne - w miarę upływu czasu następuje naturalne zużycie złotej powłoki, blask srebra ciemnieje, a na powierzchni przedmiotów pojawiają się zarysowania wynikające z codziennego użytkowania. Dlatego tak ważne jest, byś traktowała biżuterię jak skarby, które należy otoczyć czułą opieką. 

 

Bardzo zależy mi na tym, by oferować biżuterię jakościową i której piękno będzie jak najdłuższe. Jeśli po jakimś czasie będziesz chciała wypolerować kupioną w DOBRO biżuterię i ponownie ją pozłocić - jest taka możliwość - wystarczy, że napiszesz pod sklep@dobrojewellery.com. W zależności od stopnia zużycia metalu, każdorazowo ta usługa podlega osobnej wycenie.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl