Wersje językowe

 
 
 

Twoja biżuteria stworzona zostanie z miłością do rzemiosła w słonecznej warszawskiej pracowni :)

L'Amour / Liberte

L’Amour Est L’Enfant De La Liberte. Nie ma miłości bez wolności

 Przygotowana w oparciu o klasyczne techniki złotnicze kapsułowa kolekcja AW 2020/21 zabiera w podróż do dwóch symbolicznych miast: Nowego Jorku - miasta wolności i Paryża, miasta miłości.


Miłość jest dzieckiem wolności. To zdanie zaczerpnięte z lektury Ericha Fromma jest hasłem kapsułowej kolekcji, będącej mostem między Paryżem a Nowym Jorkiem. To dwa miasta-symbole - Paryż, buzujący erotyczną energią, sentymentalny symbol miłości i Nowy Jork, „pełne życia, niedorzeczne miasto”, przystań dla wszystkich tych, którzy nad wszystko ukochali wolność.

NYC i Paryż to miasta, które łączy orzeźwiająca namiętność, ukryta gdzieś w tych wąskich, paryskich trotuarach i nowojorskich, sięgających nieba kanionach ze stali i szła – mówi projektantka i założycielka marki, Kasia Dobrowolska - To miejsca tak intensywne, że wspomnienie o nich nie daje spać. Przyciągają, są inspiracją dla życiowych zmian; sprawiają, że pragniemy zanurzyć się w miejskiej tkance coraz głębiej. Oddychać Paryżem. Być Nowojorczykiem. – opowiada projektantka - W kolekcji AW 2020 zależało mi na tym, by biżuteryjne skarby przywiezione z podróży odnosiły się nie tylko do mojej fascynacji tymi miejscami, ale również sięgały do ich uniwersalnej symboliki: miłości i wolności, jako dwóch powiązanych ze sobą elementów.


Eskapizm pełen jakości

Trendami 2020 jest dla mnie bez wątpienia eskapizm i koncentracja na jakości. Rok ten nie rozpieszcza nikogo, kto kocha odkrywać nowe światy, stąd tym chętniej zapraszam do symbolicznych podróży po estetyce DOBRO. W biżuterii tworzonej klasycznymi technikami złotniczymi, częściowo wykorzystującej kruszec z recyklingu, zamykam znaczenia związane z miejscami, za którymi tęsknimy – mówi Kasia Dobrowolska.

Wśród inspiracji można znaleźć motywy takie jak monumentalny Empire State Building, którego szykowna geometria i architektoniczna odwaga na zawsze stały się symbolami nowojorskiej pewności siebie. W kolekcji AW 2020/21 kształty te występują w formie błyszczącego medalionu i sygnetu. Empire Medallion to zawieszka o geometrii wypełnionej elegancją, zaklęta jest w nim bezkompromisowa pewność siebie i pełen gracji spokój. Wypracowana ręcznie forma lśniącego sześciokąta łączy minimalizm z pełną przepychu stylistyką Art Deco.

Paryski motyw miłości ujęty został w klasycznej formie sygnetu oraz naszyjników w kształcie serca. Sygnet L’Amour eksploruje temat pielęgnowania miłości własnej, l’amour de soi: w związku z wyborem formy sygnetu, jego znaczenie jest jeszcze bardziej intymne, niż klasyczne rozumienie miłości, jako miłości do drugiej osoby. Sygnet od wieków ma bowiem symboliczną moc budowania tożsamości osoby, która go nosi. Sygnety były symbolem władzy, a ich noszenie w modzie kobiecej dodatkowo podkreśla nonkonformistyczny charakter właścicielek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl